LIVE: ΑΕΚ-Ατρόμητος (συνεχής ενημέρωση)

LIVE: ΑΕΚ-Ατρόμητος (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 23/10/17 - 21:27

H AEK αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο, στο άδειο, λόγω τιμωρίας ΟΑΚΑ, στην αναμέτρηση που ρίχνει την αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Παρά την πίεση της ΑΕΚ, ο Ατρόμητος είναι αυτός που άνοιξε το σκορ στο ΟΑΚΑ. Στο 55' ο Βασιλακάκης έβγαλε τη σέντρα και ο Ντάουντα με μονοκόμματο σούτ, νίκησε τον Ανέστη (0-1).

Στο 28' η ΑΕΚ φωνάζει για πέναλτι. Ο Λόπες έπεσε στην περιοχή έπειτα από μαρκάρισμα του Κιβρακίδη και ζήτησε πέναλτι. Ο μπακ της Ένωσης τσίμπησε την μπάλα και πρόλαβε τον αντίπαλό του όμως δεν φάνηκε από τα ριπλέι αν τον βρίσκει ο αμυντικός του Ατρόμητου πίσω στην φτέρνα.

Όποια ομάδα καταφέρει να πάρει τη νίκη στο σημερινό παιχνίδι θα ανέβει μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας. Είτε αυτή είναι η ΑΕΚ που έχει 14 βαθμούς, είτε ο Ατρόμητος που έχει 13 και παραμένει αήττητος στην Super League!

• 21:27
    94'

Ο Ατρόμητος με μια παλικαρίσια εμφάνιση, μετά το "διπλό" στην έδρα του Ολυμπιακού, πέρασε και από το ΟΑΚΑ, επικρατώντας της ΑΕΚ με 1-0 και βρίσκεται μόνος πρώτος στην κορυφή της Super League!

• 21:24
    92'

Σέντρα-σουτ του Μάνταλου, ο Γιαννιώτης έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ

• 21:23
    90'
    Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά, ο επιπλέον χρόνος!

• 21:21

Ο Μανόλο Χιμένεθ χειροκρότησε ειρωνικά τον διαιτητή Διαμαντόπουλο καθώς διέκοψε το παιχνίδι για να δει τι έχει ο πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο, Γιαννούλης

• 21:18
    86'
    Αλλαγή για τον Ατρόμητο

Μέσα Ζησόπουλος, έξω Μπουσουλάτζιτς

• 21:18
    85'

Ωραίο διαγώνιο σουτ του Μπακασέτα, έδιωξε με υπερένταση ο Γιαννιώτης

• 21:18
    84'

Ωραία κίνηση και σέντρα του Πατίτο, ο Μάνταλος προσπάθησε να απειλήσει με κεφαλιά αλλά η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Καρασαλίδη και πέρασε κόρνερ. Αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους.

• 21:16
    84'

• 21:13
    81'

Σουτ του Μάνταλου έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης

• 21:12
    80'

Ο Ντιγκινί έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και το διαγώνιο σουτ με το αριστερό αλλά η μπάλα πέρασε πολύ άουτ

• 21:11
    79'

Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, η μπάλα πέρασε απ' όλους και ο Ανέστης την μπλόκαρε

• 21:05
    71'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ο Πατίτο αντί του Αραούχο.

• 21:01
    70'

Σουτ του Μάνταλου από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ

• 20:57
    65'

Ο Γκάλο αντί του Λαμπρόπουλου. Δίπλα στον Τσόσιτς θα παίξει ο Μπακάκης

• 20:57
    64'
    Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο

Ο Καρασαλίδης αντί του Ντάουντα και ο Κυριακίδης αντί του Ούμπιντες

• 20:54

Έχει ανοίξει πολύ το παιχνίδι, με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω!

• 20:53
    61'

Ο Μάνταλος εκτέλεσε πονηρά ένα κόρνερ, ο Γιαννιώτης έπεσε στην κλειστή του γωνία κι απομάκρυνε

• 20:53
    60'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ

Άψογος συνδυασμός του Μάνταλου με τον Αραούχο, ο δεύτερος βγήκε τετ-α-τετ όμως ο Γιαννιώτης βρήκε την μπάλα η οποία πέρασε κόρνερ.

• 20:51
    59'

Σκαστή κεφαλιά του Αραούχο έπειτα από σέντρα του Λιβάγια, η μπάλα πέρασε άουτ με τον Γιαννιώτη να ελέγχει.

• 20:51
    58'

Ο Μπακασέτας εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ!

• 20:48
    55'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Ο Ατρόμητος ανοίγει το σκορ

Σέντρα του Βασιλακάκη από τα δεξιά, ο Ντάουντα που ξέφυγε από το μαρκάρισμα των Μπακάκη και Λαμπρόπουλου, έπιασε με τη μία το σουτ κι έστειλε την μπάλα στη γωνία του Ανέστη!

• 20:44
    53'

Παράλληλη σέντρα του Γιαννούλη, η μπάλα κόντραρε κι άλλαξε πορεία αλλά ο Ανέστης πρόλαβε τον Ντάουντα και μάζεψε την μπάλα

• 20:44
    51'

Ο Ουάρντα πίεσε ψηλά και λίγο έλειψε να κόψει με προβολή μια μπαλιά του Ανέστη στον Μπακάκη

• 20:42
    48'

Λάθος του βοηθού που σήκωσε το σημαιάκι του για οφσάιντ του Λιβάγια, που ετοιμαζόταν να σεντράρει από τα αριστερά. Στην ίδια ευθεία ο Κροάτης με τον Χατζηισαΐα

• 20:38
    46'
    Δοκάρι για την ΑΕΚ

Σέντρα του Λόπες, έπειτα από κόντρες η μπάλα έφτασε στον Μάνταλο, ο οποίος την έσκαψε αλλά σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη

• 20:37
    46'

Ο Μπακασέτας στη θέση του Λάζαρου

• 20:37
    46'
    Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Σέντρα στο β' ημίχρονο

• 20:20
    45'
    Τέλος στο πρώτο μέρος

Στο 0-0 μένουν ΑΕΚ και Ατρόμητος, μετά τα πρώτα 45 λεπτά, στο Ολυμπιακό Στάδιο.

• 20:16
    41'

Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια, που χρησιμοποίησε τον αγκώνα του σε διεκδίκηση με τον Ούμπιντες

• 20:13
    39'

Εξαιρετική κάθετη του Λιβάγια στον Μάνταλο, ο οποίος σούταρε από πλάγια θέση αλλά ο Κιβρακίδης τον πρόλαβε κι έβαλε την κόντρα.

• 20:09
    33'

Ωραία ανάπτυξη για την ΑΕΚ. Ο Γαλανόπουλος ύστερα από όμορφη προσπάθεια έσπασε στον Λάζαρο και ο Κιβρακίδης έδιωξε σε κόρνερ την σέντρα

• 20:07

Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη που ζήτησε τα ρέστα από τον Λόπες

• 20:04
    Δύσκολη φάση στο παιχνίδι

• 20:01
    25'

Κίτρινη κάρτα στον Μπουσούλατζιτς για μαρκάρισμα νωρίτερα στον Λιβάγια. Σωστή η απόφαση του διαιτητή που άφησε και σωστά το πλεονέκτημα υπέρ της ΑΕΚ

• 19:53
    19'

Ωραίο τρίγωνο μεταξύ Μάνταλου-Λιβάγια και Αραούχο, με τον τελευταίο να πιάνει σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

• 19:51

Ο Ανέστης δεν απομάκρυνε με τη μία την μπάλα, ο Ντιγκινί δεν "έφαγε" την προσποίηση και πήρε και την κόντρα και το κόρνερ!

• 19:47
    9'

Ο Αραούχο πέρασε κάθετα στον Μάνταλο, ο οποίος σούταρε με το αριστερό από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, όμως ο Γιαννιώτης έπεσε και έδιωξε

• 19:39
    4'

Χωρίς κάποια φάση στα πρώτα λεπτά, με τον Ατρόμητο να προσπαθεί να αποτρέψει την ΑΕΚ, από το να φτιάξει παιχνίδι

• 19:34
    1'
    Έναρξη

Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Ολυμπιακό Στάδιο

• 19:33

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. Όλα έτοιμα για την σέντρα

• 19:27

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος και βοηθοί οι Αντρέας Καρατζίκας και Ανδρέας Φωτόπουλος.