LIVE: Ελλάδα-Φινλανδία 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ελλάδα-Φινλανδία (21:45, Cosmote Sport 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 18/11/19 - 23:41

Η Εθνική ομάδα με ακόμα μια σπουδαία εμφάνιση, επικράτησε της Φινλανδίας με 2-1, κλείνοντας με νίκη τηις υποχρεώσεις της στα προκριματικά του Euro 2020. Διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ.

Ελλάδα
Ελλάδα
2-1
Φινλανδία
Φινλανδία
  • 23:37

Η Εθνική με μια σπουδαία εμφάνιση, επικρατεί με 2-1 της Φινλανδίας. Καλό σας βράδυ...

• 23:34
    92'
    Αλλαγή για την Εθνική

Μασούρας αντί Μάνταλου.

• 23:33
    90'

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

• 23:31
    88'
    Απίθανη φάση για την Ελλάδα!

Ο Μάνταλος (μετά από ωραία ντρίπλα) έκανε γύρισμα από τα δεξιά και ο Κουλούρης δεν κατάφερε να σκοράρει σε διπλή προσπάθεια από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής. Στη δεύτερη περίπτωση ήταν... εξουδετερωμένος ο Γιόρονεν.

• 23:27

Προσπαθεί η Φινλανδία, πολιορκεί για λίγο την ελληνική άμυνα, αλλά τίποτα σημαντικό

• 23:20
    77'
    Αλλαγή για τη Φινλανδία

Σκραμπ εκτός, Σοίρι εντός

• 23:19
    77'

Πολύ κακό σουτ του Μπουχαλάκη με το δεξί από πλάγια θέση

• 23:18

Χορταίνει το μάτι σου να βλέπεις την Εθνική πραγματικά

• 23:16
    73'

Μπουχαλάκης αντί Γαλανόπουλου

• 23:14
    71'

Κίτρινη ο Κάουκοby

• 23:12
    70'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Ελλάδα!

Ανατροπή για την Εθνική μας!  Κουλούρης (μετά από στρώσιμο του Λημνιού) νικήθηκε από τον Γιόρονεν και ο Γαλανόπουλος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

• 23:10
    68'
    Νέα φάση για την Ελλάδα!

Μακρινή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Λημνιός δεν έκανε καλό κοντρόλ και "χάλασε" την επίθεση. Αν είχε υποδεχτεί καλύτερα την μπάλα, θα είχε φάτσα τον Γιόρονεν

• 23:06
    64'
    Αλλαγή για την Ελλάδα

Κουλούρης αντί Παυλίδη στο ματς

• 23:06
    62'

Ο Λημνιός μπούκαρε με αποφασιστικό τρόπο μέσα στην περιοχή και βρήκε τον Γιόρονεν σε ετοιμότητα, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Γιαννούλης έκανε άστοχη κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπακάκη.

• 23:02
    59'

Ο Λαμ μέσα, ο Τοίβιο εκτός

• 23:01
    59'

Σουτ του Λημνιού στα σώματα, μετά από γύρισμα του Μπακάκη

• 22:59
    57'

Επικίνδυνη στιγμή στα καρέ του Βλαχοδημου, αλλά διώχνουν οι διεθνείς

• 22:55

Πείσμα από τους Έλληνες παίκτες, δίνουν μάχη για να ξαναπάρουν πίσω την μπάλα

• 22:51
    47'

Ο Μπακασέτας έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από κακό διώξιμο της αντίπαλης άμυνας, γύρισε για τον Μάνταλο που από κοντά ισοφάρισε.

• 22:50
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος!

• 22:37

Το τέρμα του Πούκι στο 27' χωρίζει τις δύο ομάδες. Συνολικά ανώτερη η Εθνική μας, που είχε καλά διαστήματα και βρέθηκε πίσω στο σκορ με ένα "κρύο" γκολ, για το οποίο έχει μεγάλη ευθύνη ο Κώστας Σταφυλίδης

• 22:31

Φινάλε στο πρώτο μέρος χωρίς καθυστερήσεις. Ελλάδα-Φινλανδία 0-1!b

• 22:31
    44'

Καλή προσπάθεια του Λημνιού από τα δεξιά, δίχως το επιθυμητό αποτέλεσμα, αφού πήρε μόνο το κόρνερ σε επίθεση με καλές προϋποθέσεις.

• 22:28
    41'

Πολύ άστοχο σουτ του Γαλανόπουλου

• 22:26
    39'
    Φάση για τη Φινλανδία!

Απόκρουση του Βλαχοδήπου σε επικίνδυνη επίθεση του Κάουκο στο 39'

• 22:25
    38'
    Μεγάλη φάση για την Εθνική!

Κεφαλιά από τον Μπακασέτα, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Φινλανδό γκολκίπερ

• 22:17
    31'

Κερδισμένο φάουλ για την Εθνική από τα αριστερά. Το πήρε ο Μάνταλος. Κίτρινη για τον Τοίβιο

• 22:14
    27'
    Γκολ η Φινλανδία

Τραγικό λάθος του Σταφυλίδη, που σε διεκδικούμενη μπαλιά, πήγε να διώξει στα τυφλά, ο Πούκι δεν παράτησε τη φάση και έγινε κάτοχος της μπάλας, βγήκε φάτσα με τον Βλαχοδήμο και τον πλάσαρε

• 22:09
    23'

Κλέψιμο του Παυλίδη μέσα στην περιοχή και δεξιά, σουτ με το αριστερό για τον Έλληνα φορ και η μπάλα σε κόρνερ έπειτα από κόντρα

• 22:06
    20'

Σκαστό σουτ του Μάνταλου λίγο έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Γιόρονεν η μπάλα. Θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο ο μεσοεπιθετικός της Εθνικής.

• 22:03

Πιέζει ψηλά (όπως συνηθίζει άλλωστε επί Φαντ' Σιπ) η Ελλάδα για να κλέψει μπάλες. Αρκετά παθητικοί οι Φινλανδοί σε αυτό το πρώτο τέταρτο

• 21:58
    13'

Σέντρα-σουτ από τον Γιαννούλη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιόρονεν

• 21:56
    9'

Κόρνερ από τα αριστερά, προβολή του Μάνταλου να περνάει πάνω από την αντίπαλη εστία

• 21:46

Ορεξάτο ξεκίνημα με τον Λημνιό να μπουκάρει από τα δεξιά, "έσβησαν" τη φάση οι Φινλανδοί

• 21:45
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι...

• 21:45

Στον πρώτο γύρο, η Φινλανδία είχε επικρατήσει 1-0 με τέρμα του Πούκι. Που παλιότερα το όνομά του είχε παίξει στο ρεπορτάζ του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ

• 21:44

Σχεδόν όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση

• 21:10

Ελπίδες πρόκρισης δεν υπάρχουν αλλά οι παίκτες του Φαν'τ Σχιπ θέλουν να δώσουν συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και γιατί όχι να πάρουν ένα ακόμα καλό αποτέλεσμα

• 21:09

4-4-2 οι Φινλανδοί. Με σχήμα με Μπακασετα πίσω από την τριάδα με Λημνιο, Μάνταλο και Παυλίδη η Εθνική μας

• 21:09

Αποθέωση και χειροκρότημα και για τους παίκτες της Εθνικής μας

• 21:09
    Φινλανδία

Γιόρονεν, Τοίβιο, Βαλσάνεν, Καμαρά, Λουντ, Πούκι, Σκούλερ, Βαλσάνεν, Σκραμπ, Καούκο, Ραϊτάλα

• 21:08
    Ελλάδα

Βλαχοδήμος, Μπακάκης, Σταφυλίδης, Μπακασέτας, Γαλανόπουλος, Παυλίδης, Χατζηδιάκος, Λημνιός, Μάνταλος, Κουρμπέλης, Γιαννούλης

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Μπάρκας, Λαμπρόπουλος, Σιόβας, Μπουχαλάκης, Τσιμίκας, Μαυρίας, Κουλούρης, Φετφατζίδης, Δώνης, Μασούρας, Βασιλιάδης

• 21:08

Δεν αλλάζει ενδεκάδα ενόψει Φινλανδίας ο Φαν'τ Σιπ. Ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Ελλάδας έχει αποφασίσει πως οι έντεκα που ξεκίνησαν στο νικηφόρο ματς κόντρα στην Αρμενία, θα είναι αυτοί που θα ξεκινήσουν και το βράδυ της Δευτέρας στο ΟΑΚΑ (18/11).

• 21:08

Από την ΕΠΟ έχει τονιστεί πως οι φίλαθλοι που επιθυμούν να προσέλθουν στον αγώνα Ελλάδα-Φινλανδία απόψε στις 21:45 στο ΟΑΚΑ για την προκριματική φάση του EURO 2020, μπορούν να προμηθευτούν εισιτήριά τους ως ακολούθως.

- Από τα εκδοτήρια του σταθμού ΕΙΡΗΝΗ από τις 10:00 έως την έναρξη του αγώνα.

- Από τα εκδοτήρια της θύρας 12 από τις 15:00 έως την έναρξη του αγώνα.

- Οι θύρες στις οποίες έχουν εκδοθεί εισιτήρια είναι οι 3, 9 και 13.

- Τα εισιτήρια τιμώνται 10 και 15 ευρώ. Για τα παιδικά εισιτήρια υπάρχει έκπτωση 50% επί της αρχικής τιμής.

- Yπενθυμίζεται ότι συνεχίζεται η ηλεκτρονική διάθεση των εισιτηρίων στο pame-ethniki.gr.