LIVE: Ν. Κορέα-Μεξικό 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ν. Κορέα-Μεξικό 0-1 Α' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 23/06/18 - 19:54

Μουντιάλ 2018: Στο Ροστόφ, η Ν. Κορέα αντιμετωπίζει το Μεξικό σ’ ένα παιχνίδι που θα κρίνει πολλά στον έκτο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Οι Ασιάτες μετά την ήττα από τη Σουηδία είδαν τις ελπίδες τους να ψαλιδίζονται αλλά δεν το βάζουν κάτω, ενώ η «Ελ Τρι» θέλει να δώσει περισσότερη αξία στο θρίαμβο της πρεμιέρας απέναντι στη Γερμανία.

Οι δύο ομάδες δεν αντιμετωπίζουν κανένα αγωνιστικό πρόβλημα στη δεύτερη αναμέτρηση της ιστορίας τους σε Μουντιάλ, μετά το 3-1 της ομάδας από την Κεντρική Αμερική στη φάση ομίλων του 1998.

Κορέα
Ν. Κορέα
1-2
Μεξικό
Μεξικό
  • 19:54
    95'

Το Μεξικό επικρατεί με 2-1 της Ν. Κορέας και εξασφάλισε από σήμερα, την πρόκρισή του, στους "16" του Παγκοσμίου Κυπέλλου

• 19:52
    93'
    Μειώνει η Ν. Κορέα

Τρομερό φαλτσαριστό σουτ του Σον, έξω από τη μεγάλη περιοχή, στην αριστερή γωνία του -ανήμπορου να αντιδράσει- Οτσόα! Πολύ όμορφο γκολ!

• 19:49
    90'

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

• 19:27
    66'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για το Μεξικό!

Έπειτα από ωραία και γρήγορη επίθεση, ο Λοσάνο κουβάλησε την μπάλα και την κατάλληλη στιγμή έστρωσε για τον Τσιτσαρίτο που άδειασε τον δεξιό μπακ των Ασιατών, τον Λι και πλάσαρε ωραία για το δεύτερο τέρμα της ομάδας του και το 50ο προσωπικό με την εθνική. Διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ οι Νοτιοκορεάτες για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

• 19:22
    64'
    Αλλαγή για την Κορέα

Λι αντί Γιου στο ματς

• 19:20
    60'
    Φάση για το Μεξικό

Ο Λοσάνο βρέθηκε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, κάνοντας ωραία κάθετη κίνηση, αλλά το σουτ του βρήκε στον Κιμ

• 19:18
    58'
    Καλή φάση για το Μεξικό!

Ο Γκουαδράδο κέρδισε τις κόντρες και με ωραίο σουτ "ανάγκασε" το Γιο σε ωραία επέμβαση

• 19:12
    53'

Συρτό σουτ του Λι, μπλόκαρε ο Οτσόα

• 19:09
    51'

Σουτ του Λοσάνο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία

• 19:08
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο

• 18:50
    45'

Λήξη του πρώτου μέρους, με το Μεξικό να προηγείται 1-0 της Ν. Κορέας, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κάρλος Βέλα.

• 18:33
    31'

Εκτέλεση φάουλ από τον Σον, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά πάνω από την αντίπαλη εστία