NBA: Μυθικός Γιάννης, υπέταξε τους Warriors (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 09/11/18 - 11:30

Η νέα μεγάλη εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, συνοδεύτηκε και με μια τεράστια νίκη για τους Bucksοι οποίοι απέδειξαν ότι οι απαιτήσεις από αυτούς φέτος πρέπει να είναι μεγαλύτερες από κάθε άλλη σεζόν.

Τα «ελάφια» επικράτησαν 134-111 των Warriors και μάλιστα χωρίς να συναντήσουν και μεγάλη αντίσταση από τους πρωταθλητές. Βέβαια μεγάλο ρόλο έπαιξε και η απουσία του Curry, ο οποίος στην τρίτη περίοδο αποχώρησε τραυματίας.

Ο Αντετοκούνμπο τελείωσε το παιχνίδι με 24 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και δύο τάπες σε 26 λεπτά. Τους 19 πόντους τους σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο, παίζοντας σημαντικό ρόλο στο να έχει η ομάδα του το προβάδισμα και να το φτάσει μέχρι και στους 15 πόντους.

Καλύτερος για τους γηπεδούχους ήταν ο Klay Thompson με 24 πόντους ενώ ο Kevin Durant ακολούθησε σε 17 πόντους.