Premier League: Επιστροφή στις νίκες για Τότεναμ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 22/09/18 - 21:53

Η Τότεναμ επικράτησε με 2-1 της Μπράιτον εκτός έδρας και εκμεταλλεύτηκε την γκέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς βρίσκεται πλέον στο +2 από την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο.

Οι Λονδρέζοι, οι οποίοι βρέθηκαν σε μίνι-κρίση μετά από τρεις σερί ήττες (υπολογίζοντας Αγγλία και Ευρώπη), με τελευταία αυτή από την Ίντερ για το Champions League, όπου δέχθηκε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Στο πρώτο μέρος δυσκολεύτηκε η ομάδα του Ποτσετίνο και λύθηκε ο… γόρδιος δεσμός λίγο πριν την ανάπαυλα. Ο Τρίπιερ εκτέλεσε φάουλ, ο Μάρεϊ έκανε χέρι και ο Κέιν εκτέλεσε άψογα (ως συνήθως) το πέναλτι, γράφοντας το 1-0.

Ο Λαμέλα με πλασέ στο 76’, έπειτα από κούρσα και γύρισμα του Ρόουζ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Στις καθυστερήσεις, ο Νόκερτ μείωσε σε 2-1, το οποίο έμεινε μέχρι τέλους.