LIVE: Ντουναΐσκα-Ατρόμητος 1-2 (ΤΕΛΙΚΑ)

LIVE: Ντουναΐσκα-Ατρόμητος (21:30, ERT Sports HD)

Ενημερώθηκε: 25/07/19 - 23:50

Ο Ατρόμητος βρίσκεται από σήμερα (25/07) «αγκαλιά» με την πρόκρισή του στον Γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου έφυγε νικήτρια από την MOL Arena με 2-1 επί της Ντουνάισκα Στρέντα και στη ρεβάνς της 1ης Αυγούστου επί αθηναϊκού εδάφους κρατά την τύχη στα χέρια της. Ούμπιδες (20΄) και Μανούσος (43΄) ήταν οι σκόρερ του Ατρόμητου, ενώ για την Ντουνάισκα είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Βίντα.

Υπενθυμίζεται, ότι σε περίπτωση που οι Περιστεριώτες προκριθούν, τότε θα αντιμετωπίσουν τη νικήτρια του ζευγαριού, Λέγκια Βαρσοβίας-Κουόπιο.

Τελος

Ο Ατρόμητος παίρνει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης μετά τη νίκη του με 2-1 εκτός έδρας

• 23:07

Ο Ατρόμητος κρατάει το υπέρ του 2-1 που ισοδυναμεί με... μισή πρόκριση

• 22:36
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 22:21
    45'

Ο Ατρόμητος με τα γκολ του Ούμπιντες στο 20' και του Μανούσου στο 43', προηγείται 2-1 της Ντουνάισκα που ισοφάρισε προσωρινά με τον Κρίστοφερ Βίντα στο 35'. Μεγάλο ματς από τον αρχηγό των Περιστεριωτών, Χαβιέρ Ούμπιντες με ένα γκολ πανέμορφο και μια ασίστ.

• 22:16
    44'
    Καλή στιγμή για την Ντουναΐτσα

Σουτ του Ραμίρες που έβαλε στην πλάτη του Ρισβάνη, δίπλα από την συμβολή των δοκαριών

• 22:15
    42'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!

Από σέντρα του Ούμπιντες, ο Βέλλιος δεν μπορεί, αλλά έρχεται στην πλάτη της άμυνας ο Μανούσος και με δεξί πλασέ δίνει προβάδισμα στον Ατρόμητο

• 22:11
    39'
    Αναγκαστική αλλαγή για τον Αναστασίου

Ο Νάτσος αντί του Κιβρακίδη

• 22:08
    37'

Κόρνερ για τους Σλοβάκους, που θέλουν να αξιοποιήσουν το μομέντουμ

• 22:07
    35'
    Γκολ για την Ντουναΐσκα!

Βρήκε χώρο ο παίκτης που πέρασε πριν λίγο σαν αλλαγή, και με εκπληκτικό δεξί σουτ εκτός περιοχής, ισοφάρισε για την Ντουνάισκα

• 21:50
    20'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!

Ανοίγει το σκορ ο Ατρόμητος! Ο Βέλλιος βγάζει τον Ούμπιντες στα δεξιά. Το πρώτο σουτ του Αργεντινού, μπλοκάρεται αλλά στο κατέβασμα της μπάλας ο αρχηγός του Ατρόμητου, πιάνει το βολέ στην απέναντι γωνία του Γέντλιτσκα για το 0-1!

• 21:49
    20'

Κάνει κάποια φτηνά λάθη η Ντουνάισκα στην άμυνα, πρέπει να τα εκμεταλλευτεί ο Ατρόμητος

• 21:49

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά...

• 21:41
    10'

Μπλοκάρει ο Μέγιερι το σουτ του Ρόναν

• 21:38
    6'

Από μπαλιά του Βίντα, ο Ντίβκοβιτς έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, αλλά έκανε κακό κοντρόλ

• 21:35
    1'

• 21:35

Η ενδεκάδα της Ντουνάισκα Στρέντα: Γέντλιτσκα, Ρόναν, Βίντα Μ., Ραμίρεζ, Καλμάρ, Όραβετς, Κρούζλιακ, Κόστρνα, Ντίβκοβιτς, Ντέιβις, Τσμέλικ

• 21:35

H ενδεκάδα του Ατρόμητου (4-4-2):Μέγερι, Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης, Μανούσος, Ούμπιντες, Ενσικουλού Βέλλιος

• 21:32

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ατρομήτου με την Ντουναΐσκα για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League.