Πικρή ήττα για τον ΟΦΗ από τον Ατρόμητο με 2-1 με μια «μπαλωθιά» στο 95'

Ενημερώθηκε: 24/11/19 - 21:05

Με την «μπαλωθιά» στο 95' έριξε ο Γιακουμάκης ο Ατρόμητος νίκησε 2-1 τον ΟΦΗ ο οποίος έκανε την 3η συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα (τέσσερις μαζί με αυτή από την Καβάλα στο Κύπελλο).

Ο Ηρακλειώτης ποδοσφαιριστής μίλησε στην τελευταία φάση του αγώνα κι έδωσε τη νίκη στους Περιστεριώτες. Το παιχνίδι ήταν χορταστικό και το ντεμπούτο των Κορακάκη - Οφρυδόπουλου ήταν θετικό.

Οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ στο 3' με τον Μανούσο, αλλά οι Κρήτες ισοφάρισαν στο 21' με τον Ναμπί. Δύο δοκάρια είχε ο Ατρόμητος στην ίδια φάση (27') με τους Ενσικουλού και Ρόκα, ενώ ο ΟΦΗ είχε δοκάρι στο 72' με τον Σεμέδο.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί στο πρώτο 45λεπτο, εκμεταλλευόμενοι τα προβλήματα που είχε η ομάδα του Ηρακλείου στην άμυνα. Παρά το γρήγορο προβάδισμα του Ατρομήτου, ο ΟΦΗ «έβγαλε» αντίδραση και ισοφάρισε με το Ναμπί στο δικό του διάστημα υπεροχής.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Σίμου ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο επέβαλλε το δικό της ρυθμό, όμως δεν αξιοποίησε κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Οι συνθέσεις:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Μέγερι, Γκάλος, Ρισβάνης, Γούτας, Ταλόσα, Μπαένα, Χαρίσης, Ανδρούτσος (73' Βέλλιος), Ρόσα (60' Γιακουμάκης), Ενσικουλού, Μανούσος (84' Ούμπιδες).

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Μπράουν, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Σακόρ, Νέιρα, Ναμπί (87' Στάικος), Τσιλιανίδης, Σεμέντο (94' Φερέιρα), Μάνος (65' Φιγκεϊρέντο).